Velkommen til bokaften med Torbjørn Færøvik onsdag 26. september
Velkommen til lansering av Torbjørn Færøviks nye bok om Mao onsdag 26. september kl. 19.
Velkommen til lansering av Torbjørn Færøviks nye bok om Mao onsdag 26. september kl. 19.
Cappelen Damm lanserer nå fire bøker om nåtidens største tenåringsidoler Justin Bieber og Rihanna, samt fotballstjernene Ronaldo og Messi. Felles for de fire bøkene er at leseren blir kjent med personene både i og utenfor rampelyset. Med stor etterspørsel etter fan-bøker, skiller disse bøkene seg ut ved at de er rike på tekst i tillegg til flotte bilder.
I uke 39 feirer vi til sammen fem nye bøker.
Onsdag lanserer Cappelen Damm den politiske biografien «Sylvia Brustad. I partiets tjeneste».
Erlend Loe og Alice Bjerknes Lima de Farias nye barnebok, Rumpemelk fra Afrika, er en fantastisk historie med fargerike og levende bilder. Ideen til boka sprang ut fra en situasjon rundt familien Loes kjøkkenbord for noen år tilbake.
I nokre sommarveker ligg Oslogryta på kokepunktet, og vinden er søkk borte. Pianostemmaren Henry Moan er godt vaksen, og heile livet har han budd i den same bygarden i Thereses gate. Han har brukt talentet sitt til å gjere amatørar gode og la virtuosar skinne. Ein dag døyr sjefen og Henry innser at ein livslang draum om å bryte opp og flytte til Salzburg er innan rekkjevidde.
I den nye boken "Maos rike – En lidelseshistorie" forteller den kritikerroste forfatteren Torbjørn Færøvik om hva som skjedde under Mao. Hans baserer sin veldokumenterte fremstilling på nyere forskning og enkeltmenneskers skildringer.
Cappelen Damm lanserer "Vakre skapninger", den første boken i ny suksesserie for ungdom ved samme navn. Boken som er skrevet av Kami Garcia og Margaret Stohl, har solgt over 500 000 eksemplarer i USA og filmatiseringen har premiere våren 2013. Serien bestående av fire bøker har alt som skal til for å fange leseren: mørke hemmeligheter, magiske krefter, alvorlige valg og dyp kjærlighet.
I et oppslag lørdag 15. september i papiravisen og på nett, hevder Dagbladet at Gerd-Liv Valla skal ha sagt at Jens Stoltenberg «ikke har noen grunn til å glede seg» til hennes kommende memoarbok. Dette er en grov feilsitering. Svaret hun gav journalisten var det motsatte, at Stoltenberg «ikke har noen grunn til å grue seg».
deLillos har levert lydsporet til en hel generasjon. Nå er alle deLillos-tekstene for første gang samlet i sin helhet i bokform, inklusive tekstene til høstens nye plate, Vi er på vei, vi kanke snu. deLillos komplett har blitt en unik samling. Med forord av Lars Lillo-Stenberg.
I uke 38 handler det om papparollen, verdens første ballongferd, romandebuten "Sommar i Thereses gate" og høytlesning.
Knut Lindh med ny, aktuell biografi om Muhammed, grunnleggeren av verdens nest største religion. Boken er skrevet for ungdom, men kan gjerne leses av voksne som ønsker å vite mer om islam og Muhammeds liv.