Prestisjepris til boka om IDA
"Ida" av Torstein Helleve, Jørn Hurum og Ester van Hulsen (ill.), boka om Naturhistorisk museums verdensberømte fossil, er tildelt Les Prix La Science se Livre for beste vitenskapelige bok for barn.
"Ida" av Torstein Helleve, Jørn Hurum og Ester van Hulsen (ill.), boka om Naturhistorisk museums verdensberømte fossil, er tildelt Les Prix La Science se Livre for beste vitenskapelige bok for barn.
Klassikere fra andre verdenskrig utgis nå i ny pocketserie hos Cappelen Damm. De fire første titlene som lanseres er Ni liv. Historien om Jan Baalsrud av David Howarth, Lang flukt av Arnfinn Haga, Krigens øyenvitne av Vasilij Grossman og I Hitlers bunker av Joachim Fest.
Cappelen Damm utgir nå den norske utgaven av "Kule kidz gråter ikke". Boka har allerede fått status som barnebokklassiker i hjemlandet, og har vært en bestselger gjennom flere år. Den norske filmen med samme navn har premiere fredag, og høster strålende omtaler.
Det har blitt trendy for jenter å trene styrke, men de ønsker seg gjerne et annerledes resultat enn det gutta vil ha. Her er boka for jenter som vil jobbe med musklene sine.
Lansering av Lykkekoden tirsdag 14/01 kl. 19.00
NY BOK: Fedon Lindberg «Tid med maten»
Mer tid og nytelse med matens smaker kan gjøre det lettere å holde vekta nede, mener Fedon Lindberg. Det handler om mindful eating.
- På mange måter kan du kalle mindful eating en anti-diett. Mange dietter skaper en kortvarig ytre kontroll, og så lenge du underkaster deg den, får du resultater. Problemet med å handle ut fra en ytre kontroll er at det er
Alf Kjetil Walgermo sin ungdomsroman "Mitt bankande hjarte" får ros av svenske og danske kritikarar. Arbetarbladets Johanna Hejdenberg meiner at det er ein av dei beste ungdomsromanane i Sverige denne hausten.
Cappelen Damms kokebokforfattere har vunnet sju priser i Gourmand Internationals kåring av årets beste norske kokebøker. Alle de norske prisvinnerne går videre som nominerte i Gourmands Internationals europeiske konkurranse.
Andreas Viestads Noe godt hver dag har vunnet i hele to kategorier, for mest innovative kokebok og beste kokebok med enkle oppskrifter.
- Det er spesielt moro å være no
Cappelen Damms kokebokforfattere har vunnet seks priser i Gourmand Internationals kåring av årets beste norske kokebøker. Alle de norske prisvinnerne går videre som nominerte i Gourmands Internationals europeiske konkurranse.
Andreas Viestads Noe godt hver dag har vunnet i hele to kategorier, for mest innovative kokebok og beste kokebok med enkle oppskrifter.
- Det er spesielt moro å være n
Simen Sætres bok Fjordman. Portrett av en antiislamist lanseres nå i pocketutgave med et nyskrevet etterord av forfatteren. I denne boken får vi historien om hvordan Peder Are Nøstvold Jensen gikk fra å være en stille radikalersønn fra Ålesund til å få heltestatus som bloggeren Fjordman. Det er også en studie av den antiislamistiske bevegelsen og hva som formet en av dens fremste ideologer.
Det svenske forlaget Opal var raskt ute med å sikre seg rettighetene til Hans Olav Lahlums ungdomsroman Huset ved havet
Et nederlandske forlag har kjøpt rettighetene til Torbjørn Færøviks Maos rike – En lidelseshistorie. Boken er tidligere publisert i Danmark hvor kritikerne har lovprist Færøviks velskrevne innblikk i Maos Kina. Også i Norge har den kritikerroste boken blitt tatt godt imot. Maos rike vant Brageprisen i 2012 og er foreløpig trykket i et opplag på 18 800 eksemplarer.