Gå videre til innhold
Mummitrollet, Kaptein Sabeltann og Musse & Helium utpeker seg som salgssuksesser på bestselgerlisten i bokhandelen. Foto: Maria Kleppe Vihovde
Mummitrollet, Kaptein Sabeltann og Musse & Helium utpeker seg som salgssuksesser på bestselgerlisten i bokhandelen. Foto: Maria Kleppe Vihovde

Pressemelding -

Cappelen Damm dominerer bestselgerlista med sterke merkevarenavn

Cappelen Damm markerer seg sterkt med hele fem titler blant topp ti på Bokhandlerforeningens bestselgerliste. Og cappelen Damms barnebok-suksess stopper ikke der; totalt har forlaget 11 av 26 titler på barneboklisten, altså nær halvparten av ukens bestselgere. Det er store merkevarenavn som utpeker seg som de største salgssuksessene.

Cappelen Damms barnebøker har gått med god fart inn i bokvåren. Den nye kinofilmen «Kaptein Sabeltann og Grevinnen av Gral» har skapt ny, stor entusiasme rundt Kaptein Sabeltann-universet. Det har også Cappelen Damms nye kokebok Kaptein Sabeltann: Matskatter fra De Syv Hav, skrevet av Terje Formoe og Jan Henrik Syversen, kjent som «Gladkokken».
Boken gikk rett inn som nummer én på bestselgerlisten da den ble lansert forrige uke.

På andreplass på bestselgerlisten finner vi Musse & Helium 9: Den låste portalen. Dette er den niende boken i Camilla Brincks populære serie, som har raskt blitt en favoritt blant barna. Det er også verdt å merke seg at bok nummer 8, Oppdrag på dypt vann, fortsatt ligger blant bestselgerlistens topp ti. Musse & Helium-serien, som har blitt et av Nordens raskest voksende barnebokunivers, har allerede solgt svimlende 4,2 millioner bøker i alle formater i Norden, og over 200 000 solgte eksemplarer i Norge.

En annen elsket figur som pryder bestselgerlisten med flere utgivelser er Mummitrollet. Tove Janssons fantastiske Mummi-univers, som har oppnådd klassikerstatus, blir introdusert til de minste gjennom bøkene Mummidalen med lyder og klaffer! og Let og finn i Mummihuset. Disse utgivelsene fra Cappelen Damm er svært populære blant de yngste leserne. Pop-up-boken Mummifamilien finner et hjem, som er gitt ut i forbindelse med Mummitrollenes 80års-jubileum i år, kan også skilte med fire uker på bestselgerlisten siden utgivelsen i midten av januar.

Emner

Kategorier

Kontakter

Julia Kleppestø Selbekk

Julia Kleppestø Selbekk

Pressekontakt Kommunikasjonsansvarlig barne- og ungdomsbøker 41208500

Relatert innhold

Camilla Brinck er forfatteren bak Nordens raskest voksende barnebokunivers. Nå har universet for første gang blitt digitalt.

Bøkene om Musse & Helium har solgt over 200 000 eksemplarer i Norge. Nå blir barnas favorittmus en del av verdens største spillplattform

Barnebøker om Musse & Helium nådde over 200 000 solgte fysiske bøker i Norge høsten 2024. Kort tid før neste bok i serien lanseres kan fansen glede seg over at Musse & Heliums univers for første gang har blitt digitalt.
I løpet av få år har den svenske forfatteren Camilla Brincks boksuksess blitt et av Nordens raskest voksende barnebokunivers, med svimlende 4,2 millioner solgte bøker (

Før helgen kom Birgit Skarstein og medforfatter Susanne Kaluzas nye bok "Hvorfor kan ikke dommeren score mål og 52 andre ting du lurer på om sport". Nå er rettighetene solgt til Danmark.

Skarsteins debutbok solgt til utlandet

Birgit Skarstein annonserte nylig at hun legger opp som idrettsutøver. Sammen med bestevenninne Susanne Kaluza har hun skrevet sin første bok, som ble lansert før helgen. Nå er den allerede solgt til Danmark.
Det er det danske forlaget Turbin som har sikret seg rettighetene til faktaboken Hvorfor kan ikke dommeren score mål? og 52 andre ting du lurer på om sport.
– Vi skrev boka nettopp for

Norges største bokforlag med utgivelser innen de fleste fagområder

Cappelen Damm er Norges største forlag. Forlaget utvikler, formidler, selger og distribuerer kunnskap, kultur og leseopplevelser til voksne og barn.