Norsk Sølv: Hundre år langt historisk arbeid gjennomført
Med «Norsk Sølv» kan man selv finne ut hva som finnes i skuffer og skap og lese om hvem som har laget gjenstandene.
Med «Norsk Sølv» kan man selv finne ut hva som finnes i skuffer og skap og lese om hvem som har laget gjenstandene.
DE USYNLIGE har nå et opplag på hele 70 000 eksemplarer. Roy Jacobsens roman fortsetter å selge og er nominert til både Bokhandelprisen og til Ungdommens Kritikerpris.
I fjor lanserte Wenche Myhre selvbiografien 66, som var skrevet i samarbeid med Mona Levin. Nå utgis boken i Tyskland under tittelen "Die Wencke" .
Den norskproduserte TV-serien New Scandinavian Cooking med Andreas Viestad er nominert til fire ulike priser i The Taste Awards, USAs fremste utmerkelse for mat og livsstilsprogrammer. Viestad er en kjent og kjær formidler av norsk matkultur, både her hjemme og internasjonalt. Hans siste bok Noe godt hver dag handler om å lage god og bærekraftig hverdagsmat basert på norske råvarer.
- Jeg fikk mange råd da jeg gikk gravid og jeg tenker mye på hvilket råd jeg skulle ønske jeg hadde fått. Jeg tror jeg ville likt å høre dette: Det blir bedre! Det kommer til å gå over, skriver Johanna Grønneberg Mesa.
Lørdag 9. november feirer vi poesien med en fest der du kan møte 16 poeter og åtte musikere i seks ulike programposter.
En unik fortelling om Finnmarks historie sett fra skisporene på Finnmarksvidda.
Norge er et klassedelt land, og den arenaen hvor det viser seg tydeligst er i kunst- og kulturfeltet. Den norske befolkningen er mer klassedelt nå enn for 20 år siden, skriver Kristian Meisingset i sin nye bok Kulturbløffen.
Flere hundre tusen europeere endte opp som hvite slaver i Nord-Afrika. Trønderen Niels Moss ble sperret inne i de beryktede slavefengslene i Alger. Bergenseren Christian Børs ble den muslimske herskerens personlige kaffeskjenker. Vetle Lid Larssen skrev deres historie
Hva får du når du sender en eventyrer og tre historikere ut på skitur gjennom Sameland?
Den beskjedne likningsfunksjonæren Johannes Jensen er nærmest blitt en kultfigur blant lesere i alle aldere. Nå er de tre til nå utgitte fortellingene om så manges favorittkrokodille samlet mellom to permer i "Johannes Jensen - de tre første fortellingene".
Lørdag 9. november feirer vi poesien med en fest der du kan møte 16 poeter og åtte musikere i seks ulike programposter.