Sensasjonsroman med braksuksess
Gulraiz Sharif opplever nå braksuksess med sin debutbok Hør her’a! I løpet av få uker i salg er boken nå totalt kommet i et opplag på hele 10 000 eksemplarer.
Gulraiz Sharif opplever nå braksuksess med sin debutbok Hør her’a! I løpet av få uker i salg er boken nå totalt kommet i et opplag på hele 10 000 eksemplarer.
I "Høy på deg sjæl - Endorfin som medisin" lærer du hvordan du kan gå fra å være umotivert til produktiv, opprørt til balansert, ukonsentrert til fokusert. Videre ønsker forfatterdebutant Aili Kristina Hannisdal at boken skal være med på å løfte frem og sette mental helse på dagsordenen. Denne høsten er også livsmestring endelig kommet inn på lærerplanen.
Roy Jacobsen er en av Norges mest leste forfattere. De tre romanene De usynlige, Hvitt hav og Rigels øyne har oppnådd stor suksess, og i Norge har opplaget på de tre bøkene fra Helgelandskysten passert over en halv million. Nå følger Jacobsen opp sin bestselgende trilogi med en ny, fjerde roman: 1. oktober lanseres Bare en mor.
"Dødens spill" er en ny serie for ungdom, der det ikke mangler på spenning, mysterier, intriger - og gufs fra fortiden. Bak serien står manusforfatter Anne Elvedal, en av våre fremste film- og TV-serieskapere. "Dødens spill"-trilogien vurderes for film og TV. Rettighetene for bøker og mulig film/serie er allerede solgt til Danmark. Debutboken er en av Norlas satsningstitler i høst.
Hedda Robertsen er tildelt Tanums kvinnestipend 2020
Line Halsnes er besatt av elg. Etter å ha hatt nærkontakt med elg av tredje grad i egen hage, har hun gjort et dypdykk i elglitteraturen, samtalt med elgforskere, oppsøkt norske og svenske elger, og dratt på elgfarm langt inn i de russiske skoger. Nå foreligger den fargerike og lekne boken "Skogens konge", der forfatter og illustratør Line Halsnes deler sin elgentusiasme og elgkunnskap.
Kjetil André Aamodt har uttalt følgende: «Suzann er sannsynligvis det råeste idrettsmenneske Norge har hatt. Jeg rangerer henne helt øverst, for vi har ikke hatt noen andre som har vært i nærheten i en individuell verdensidrett.»
Nå forteller golfstjerne Suzann «Tutta» Pettersen om livet på og utenfor golfbanen i ny bok.
Pettersen går ofte under kallenavnet Tutta. Hun har vært verdensstj
Kaller Saabyes nye bok "...en mesters verk".
Debutant Ida Fjeldbraaten er tildelt litteraturprisen Halvorsens legat 2020.
I ungdomsromanen "Fra du så meg" forteller forfatter, sanger og skuespiller Eldrid Johansen en #metoo-historie bygget på en virkelig hendelse. Vi møter unge, naive Karen, som forelsker seg i lærer’n på folkehøgskolen der hun går. Hun blir forført og rundlurt av den gifte læreren, som samtidig venter barn med sin kone. Karen tror hun har møtt den store kjærlighet, og at det er henne han vil ha ...
Skolestart er unnagjort og nå er det tid for foreldremøter på skoler over hele landet.
Mange foreldre får i disse dager høre lærere fortelle om hvordan skolen skal sørge for «digital kompetanse» hos elevene ved å gi dem alle en ipad eller cromebook. Under nettopp et slikt foreldremøte på skolen rakte Gaute Brochmann opp hånden og spurte hvorfor datteren hans og alle klassekameratene hennes nå
Forfatter Joakim Kjørsvik er tildelt Stig Sæterbakkens minnepris 2020