Prinsesse Märtha Louise og Elisabeth Nordeng lanserer ny bok i dag
Cappelen Damm lanserer i dag Prinsesse Märtha Louise og Elisabeth Nordengs nye bok "Englenes hemmligheter. Deres natur, språk og hvordan du åpner opp for dem"
Cappelen Damm lanserer i dag Prinsesse Märtha Louise og Elisabeth Nordengs nye bok "Englenes hemmligheter. Deres natur, språk og hvordan du åpner opp for dem"
Å velge navn til barnet er sjelden en enkel sak. I tillegg til at man som foreldre selv gjør seg grundige overveielser, har venner og kjente som regel mange sterke meninger om temaet. Den nye Navneboka av Birger Sivertsen gir hjelp på veien.
I morgen, fredag 6. mai starter Cappelen Damm opp sin nye blogg Forlagsliv. Det blir en av de mest ambisiøse i Norge, med over 25 faste personlige bloggere og en nyhetsblogg.
UVISSHETENS LAND inneholder kremen av Falkeids diktning, En bok for alle som er glad i dikt.
Kommende uke besøker Ingrid Betancourt Norge for å lansere boken Selv tausheten tar slutt, Elin Riise debuterer med den pirrende tittelen Luremus, Colin McCanns prisbelønte New York-roman Let the World Spin, kommer i norsk oversettelse, og vi utgir vi en helt spesiell bok for alle amatørornitologer, beskrivelse av 150 fugler hvor den glade sang er bare et tastetrykk unna!
Betancourt forteller om årene i fangenskap og om den dramatiske redningsaksjonen som førte henne tilbake til livet.
Sakprosadebutant Ann-Magrit Austenå undersøker i sin bok “Arven etter Sataniske vers” vilkårene for ytringsfriheten i en virkelighet hvor religion har blitt mer og mer politisert. Vi inviterer alle interesserte til boklansering og debatt i Amalie Skram, Litteraturhuset i Oslo, torsdag 28. april kl 19.00.
20 år etter anklagene mot Salman Rushdie for blasfemi diskuteres det i FN et mulig forbud mot sverting av religion. Journalist og forfatter Ann-Magrit Austenå undersøker i den aktuelle boka Arven etter Sataniske vers.
I år som i fjor arrangerer Foreningen Petrusjka Russlandsdager i Litteraturhuset i Oslo. Russland og russerne har i løpet av de siste 20 årene gjennomlevd en brytningstid nesten uten sidestykke i historien.
For første gang foreligge et eget kart som viser det samlede kollektivtrafikksystemet i Oslo-området, med alle linjer, stasjoner og holdeplasser for tog, t-bane og trikk. Kartet er i tillegg påført annen publikumsvennlig informasjon og inngår i Cappelen Damms store store portefølje av kvalitetskart.
Sakprosadebutant Ann-Magrit Austenå undersøker i sin bok “Arven etter Sataniske vers” vilkårene for ytringsfriheten i en virkelighet hvor religion har blitt mer og mer politisert. Boka lanseres 28. april på Litteraturhuset. Velkommen
Alf Kjetil Walgermos nye ungdomsroman Mitt bankande hjarte handlar om Amanda som snart er 14 år, og forelska. Samtidig truar ein farleg hjartesjukdom med å røve frå ho alt – forelskinga, kjærleiken, livet. Mitt bankande hjarte er både ei sjukdomshistorie og ei drivande, godt fortalt kjærleikshistorie.