Gå videre til innhold

Nyhetsarkiv

"Hjerteskjærende innsiktsfullt, nådeløst selvutleverende, og strålende skrevet om å lide av anoreksi", skriver anmelder Fartein Horgar i sin omtale av Anorektisk.

Dagboknotater om anoreksi ble bestselger

Den nye boken Anorektisk av Ingeborg Senneset er en dokumentarisk skildring av hennes år som psykiatrisk pasient med tvangslidelser og selvskading. Boken ble lansert forrige uke og gikk rett inn på flere av bokhandlernes bestselgerlister. Anorektisk har mottatt en rekke strålende anmeldelser og Cappelen Damm har allerede måttet trykket tre opplag.

DIS OG SOL: Et av de flotteste utsiktspunktene i Lillomarka hvor man ser byen med Maridalen og Maridalsvannet i syd, og Maridalsalpene og Kikuttoppen i nordvest. Foto: Erik Unneberg

55 flotte turer i Oslomarka og omegn

Med "Fotturer i Oslomarka" er turserien til Olav Harlem, Erik Unneberg og Eivind Molde komplett. I morgen klokken 13 under Lunsjpausen hos Cappelen Damm deler forfatterne sine aller beste turtips.

Den japanske øya Okinawa har verdens høyeste konsentrasjon av lykkelige hundreåringer. Hva er hemmeligheten?

Hva er nøkkelen til et langt og meningsfullt liv?

Norge er kåret til verdens lykkeligste land i World Happiness Report 2017, men det er hundreåringene på den japanske øya Okinawa som lever lengst! De to spanske forfatterne Héctor García og Francese Miralles har skrevet bok om den japanske hemmeligheten.

JA, DU KAN BAKE: Flere tusen følger Elin Vatnar Nilsen på bloggen hennes krem.no og Instagram-kontoen @kremno_elin

Kan alle bake? Så absolutt!

Konditor og bakeblogger Elin Vatnar Nilsen svinger sleiva og vil ha flere til å bake. "Alle kan bake" handler om det mest grunnleggende innen baking og er bygd opp rundt et knippe grunnoppskrifter med solide forklaringer og trinn for trinn-beskrivelser.

Å overbevise en Naturmann om at det er plass til et barn, skal vise seg å bli like vanskelig som å gå Store Skagastølstind i stiletthæler.

Livet med Naturmannen

Hun sjarmerte leserne i senk med sine rå, ærlige og humoristiske tekster om livet med Naturmannen på Harvest og i A-magasinet. Nå er Lene Julsen ute med boken "Naturmannen og jeg - han lovet meg aldri gull, bare grønne skoger".

Franske Lorelou Desjardins flytter til Norge og forsøker å bli norsk. I denne boka blir vi med på hennes reise, gjennom morsomme historier forteller hun om sitt møte med nordmenn og norske vaner.

Rare ting nordmenn gjør i påsken, og andre observasjoner fra en innflytter

Franske Lorelou Desjardins har hatt stor suksess med å beskrive sitt møte med nordmenn og norske vaner på den den populære bloggen ​A Frog in the Fjord. Hun flyttet til Norge uten å vite noe om landet, og forsøker så godt hun kan og bli norsk. Dette skaper mange morsomme situasjoner og historier som hun nå har skrevet ned i boken «En frosk i fjorden. Kunsten å bli norsk».

Peter Wohllebens nye bok, Dyrenes indre liv, gir et fascinerende innblikk i følelseslivet til dyr.

Opplev dyrenes elleville følelsesliv

Fra Trærnes hemmelige liv til Dyrenes indre liv: Den tyske forfatteren og skogvokteren Peter Wohlleben gjør det igjen - på magisk fortellervis fra gården han bor på.

Lingvisten Georg Kjøll har skrevet en morsom og lærerik bok om ord og uttrykk.

Setter du spissen på prikken?

I Alle nonner drar – språk på ville veier ønsker Georg Kjøll å feire den språklige kreativiteten! Språklige feil er dermed ikke nødvendigvis et symptom på språklig forfall, men heller noe produktivt og faglig interessant.

Våre ambisjoner om å utvikle læremidler av høy kvalitet og vår satsing på forskningspublisering passet som hånd i hanske med ambisjonene i Cappelen Damm Akademisk, sier Andreas Aase, grunder og eier av Portal Forlag.

Cappelen Damm kjøper Portal Forlag

Gjennom oppkjøp av Portal Forlag styrkes nå Cappelen Damm Akademisk ytterligere både på markedet for lærebøker for høyere utdanning og innenfor Open Access-publisering av forskning.

De beste intensjoner tar for seg vår 50 år lange oljehistorie. Vi følger utviklingen fra de første mål om moderat oljeutvinning og klimakutt og frem til dagens situasjon. Historien er sentrert rundt utvinningstempoet på sokkelen.

Oljens makt i norsk klimapolitikk

I den nye boken ​​"De beste intensjoner. Oljelandet i klimakampen" setter Anne Karin Sæther lys på oljens makt i norsk politikk – fra de første funn på norsk sokkel og frem til i dag. Sæther gir oss historien om hvordan Norge har prøvd å være både oljeland og ledende klimaland på samme tid. Hun forteller om mektige interesser, politiske nettverk og klimamål som drukner i oljepenger.

Vis mer

Norges største bokforlag med utgivelser innen de fleste fagområder

Cappelen Damm er Norges største forlag. Forlaget utvikler, formidler, selger og distribuerer kunnskap, kultur og leseopplevelser til voksne og barn.